Polecane produkty
X-Rite ColorChecker Passport Photo + USB 32GB
379,00 zł z VAT
324,39 zł netto
308,13 zł netto
Producent
Social
Artlantis 6 Studio
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Producent:
Abvent
Kod producenta: pABAR6Scowms
Dostępność:
1-3 dni
realizacja w dni robocze
Cena:
5 234,88 zł z VAT
4 256,00 zł netto
Koszt przesyłki od: - zł

Artlantis 6 Studio

Komercyjna licencja programu Artlantis 6 Studio firmy Abvent przeznaczonego do tworzenia realistycznych wizualizacji 3D budynków, wystroju wnętrz, ogrodów itp. oraz animacji i panoram.

 Typ licencji:  Komercyjna
 System operacyjny:  Windows Vista / 7 / 8 (32/64bit) MacOS X 10.6 lub nowszy
 Wersja językowa:  Angielska
 Liczba użytkowników:  1
 Kompatybilny z:  ArchiCAD, Revit, Rhino, SketchUp
 Okres ważności licencji:  Bezterminowa
 

Artlantis Studio

Artlantis Studio to niezależny silnik renderujący oferujący szybkie, łatwe i niezawodne renderowanie obrazów. Wersja Artlantis Studio umożliwia tworzenie wysokiej jakości animacji oraz panoram przy użyciu narzędzia iVisit 3D.

Interfejs

Artlantis może być teraz wyświetlany w jednym oknie i na pełnym ekranie zarówno na komputerach PC, jak i komputerach typu Mac.

Podgląd oświetlenia w czasie rzeczywistym

Podgląd w czasie rzeczywistym jest jedną z najważniejszych cech programu Artlantis. Niezależnie od tego, jakie zmiany zostaną dokonane w ustawieniach materiałów, świateł czy otoczenia, podgląd jest natychmiast aktualizowany.

Zarządzanie kadrami

Program oferuje swobodę w kreowaniu, zapisywaniu i zarządzaniu punktami umiejscowienia kamery. Każdy z nich umożliwia stworzenie realnego studium sceny poprzez dostosowanie daty, zmianę źródła światła, obiektywu kamery, dodanie tła. Edytuj i zapisuj kombinacje parametrów, które są dla Ciebie przydatne, na liście kadrów z lewej strony okna programu.

Intuicyjny pasek narzędzi

Teraz wszystkie narzędzia zgrupowane są na górze ekranu w ramach pięciu paneli: Shaders, Lights, Heliodons, Objects oraz Perspectives. Przejrzysty pasek narzędzi został zaprojektowany tak, aby umożliwić dostęp do jak największej ilości funkcji za pomocą minimalnej liczby kliknięć. Dzięki temu możliwe jest dostosowywanie ustawień oraz ulepszanie sceny i jednoczesne obserwowanie zmian na oknie podglądu.

Widok 2D

Rysowanie zakrzywionych ścieżek kamery, ustawianie wysokości obiektu, łączenie różnych panoram utworzonych przy pomocy iVisit 3D… - niektóre zadania trudno jest wykonać w widoku 3D, dlatego też Artlantis umożliwia Ci pracę także na dwuwymiarowym widoku modelu.


Widokówki (Postcards)

Spędzasz mnóstwo czasu na tworzeniu i dostosowywaniu materiałów dla każdego projektu. Widokówki to rozwiązanie, które pozwala na zapisywanie ustawień materiałów i wczytywanie ich w dowolnym momencie, nawet dla innych projektów. Po prostu wybierz z panelu, z której widokówki chcesz wczytać materiał i przeciągnij go na wybraną powierzchnię.

Shadery

Artlantis 5 sprawia, że używanie shaderów jest szybkie i łatwe. Załaduj wszystkie atrybuty danego shadera, takie jak odcień, zabarwienie, odbicia lustrzane, błyszczenie, efekt rozmycia, skala i orientacja deseni itp., do wybranego materiału poprzez przeciągnięcie odpowiedniej pozycji z folderu na wybraną powierzchnię w scenie.

Mapowanie tekstury

Teraz możesz używać własnych materiałów jako tekstur. Zaimportuj obrazy poprzez proste przeciągnięcie ich z folderu, a następnie sklonuj je w poziomie/w pionie, aby pokryć zaznaczoną powierzchnię.

Biblioteka obiektów i materiałów

Artlantis 5 zawiera bibliotekę ponad 400 obiektów i materiałów, których możesz użyć do wzbogacenia swojej sceny.

Organizacja biblioteki

Katalog obiektów jest zorganizowany w kategorie reprezentowane przez ikony i subkategorie, określane przez nazwy. Taka struktura umożliwia łatwe odnalezienie elementów w bibliotece i dodawanie własnych obiektów w zorganizowany sposób do istniejących lub tworzonych przez użytkownika kategorii. Okno katalogu może być również wyświetlone na pełnym ekranie drugiego monitora.

Obiekty 3D

Artlantis pozwala na swobodne przemieszczanie obiektu w przestrzeni modelu i wyrównywanie go do innych obiektów. Obiekty mogą być zapisywane w programie i mogą zawierać źródła światła, które są automatycznie odtwarzane przy załadowaniu do nowej sceny.

3D People

Artlantis Studio oferuje bibliotekę animowanych postaci stworzonych we współpracy z AXYZ Design, które można modyfikować według swoich potrzeb. Tak jak inne obiekty, również postacie umieszczane są w modelu poprzez proste przeciągnięcie z katalogu.

Rośliny 3D

Artlantis oferuje bogatą kolekcję roślin stworzonych we współpracy z VB Visual oraz Bionatics. Obiekty roślinne posiadają pewne zmienne cechy umożliwiające m.in. automatyczne dostosowywanie zabarwienia i gęstości liści według wybranej przez użytkownika daty.

Wtyczki i kompatybilność

Artlantis to połączenie najbardziej zaawansowanych funkcji realistycznej symulacji obiektów i oświetlenia dla każdego projektu 3d. Artlantis współpracuje z programami takimi jak: ArchiCAD, Revit, SketchUp, Vectorworks czy Arc+. Bezproblemową współpracę z wiodącymi programami CAD umożliwia import plików DWX, OBJ i FBX oraz wtyczki dla formatów DXF, DWG i 3DS.
Funkcja „Use reference file” umożliwia użytkownikowi na uaktualnianie projektu bez utraty informacji wprowadzonych uprzednio w programie Artlatis.

Świecące materiały

Materiały Neon Shaders pozwalają ma symulowanie różnych zjawisk fizycznych, których źródłem są świecące powierzchnie (odbicia, przenikanie światła przez powierzchnię itd.).

Tło HDRI

Wykorzystanie obrazu HDR zapewnia sferyczne tło dla każdego ujęcia kamery oraz ogólne oświetlenie sceny, włączając w to cienie i pełne odbicia. Sprawia to, że obrazy HDR to przydatne narzędzie również w scenach zawierających odbijające powierzchnie. Z uwagi na specjalny kanał oświetlenia zawarty w obrazach HDR, uzyskane renderingi będą bardzo realistyczne.

Wizualizacje modelu w rzeczywistym otoczeniu

Nie musisz się teraz ubiegać do oprogramowania do obróbki graficznej, aby utworzyć wizualizację obiektu w jego rzeczywistym otoczeniu np. dla celów uzyskania odpowiednich pozwoleń. Z programem Artlantis możesz zintegrować swój trójwymiarowy model z fotografią za pomocą kilku kliknięć myszką.


Billboards

Dodawaj do sceny specjalne dwuwymiarowe obrazy, zwane w Artlantis Billboard, które zawsze będą zwrócone w stronę kamery.

Sklep z obiektami

Program oferuje dostęp z poziomu aplikacji do Artlantis Store umożliwiającego zakup dodatkowych obiektów i shaderów. Użytkownik może wybierać spośród ponad 5000 elementów.

Oświetlenie

Artlantis oferuje wszystkie rodzaje źródeł światła (spotlight, żarówka, słońce, niebo) oraz efekty optyczne (atmosfera, naświetlenie, rozszczepienie, halo), których potrzebujesz aby Twoje wizualizacje były jak najbardziej realistyczne.

Heliodony

Wykorzystanie narzędzia Heliodon pozwala na oszczędność czasu i uzyskanie realistycznego wyniku. Opcja ta pozwala na symulację oświetlenia słonecznego i światła nieba, automatycznie oblicza również rozproszenie promieniowania i kolorowe odbicia opierając się na podanej dacie, godzinie i szerokości geograficznej. W Artlantis znajdziesz także model „fizycznego nieba”, ze słońcem, księżycem, gwiazdami i różnorodnymi rodzajami chmur.

Światła

Program daje bardzo realistyczne rezultaty także w przypadku dystrybucji i rozproszenia światła sztucznego. W Artlantis możesz wybierać spośród dziewięciu typów projekcji światła i dodawać promienie światła do dowolnych źródeł sztucznego oświetlenia. Ustawianie, dostosowywanie i duplikowanie źródeł światła możliwe jest w widoku 2D lub bezpośrednio w podglądzie 3D za pomocą nowych, wygodnych kontrolerów.

Perspektywy

Artlantis umożliwia Ci wybór spomiędzy wielu pozycji kamery, kątów obiektywu, perspektyw czy rodzajów tła, abyś mógł zaprezentować wszystkie aspekty swojego projektu.

Wizualizacje modelu w rzeczywistym otoczeniu

Nie musisz się teraz ubiegać do oprogramowania do obróbki graficznej, aby utworzyć wizualizację obiektu w jego rzeczywistym otoczeniu np. dla celów uzyskania odpowiednich pozwoleń. Z programem Artlantis możesz zintegrować swój trójwymiarowy model z fotografią za pomocą kilku kliknięć myszką.

Oś czasu

Okno Timeline w Artlantis Studio jest prostym, lecz cennym narzędziem do edycji i precyzyjnego kontrolowania procesu animacji. Oś czasu składa się z tylu ścieżek, ile parametrów podlega animacji. Będziesz zaskoczony, jak łatwo jest synchronizować i dostosowywać ruch, oddać złudzenia optyczne, realistyczne oświetlenie czy też symulować zmianę pór roku.

Panorama iVisit 3D

Tworzenie panoramicznej prezentacji z iVisit 3D jest bardzo proste. Wystarczy zrobić tyle panoramicznych ujęć, ile chcesz pokazać w prezentacji i połączyć je ze sobą za pomocą przeciągnięcia myszką. Artlantis Studio tworzy folder zawierający wszystkie pliki potrzebne do prezentacji online (odtwarzacz Flash, obrazy, pliki HTML itp.).

Świecące materiały

Materiały Neon Shaders pozwalają ma symulowanie różnych zjawisk fizycznych, których źródłem są świecące powierzchnie (odbicia, przenikanie światła przez powierzchnię itd.).

Światła

Obiekt VR pozwala na obracanie sceny w 360 st. Po prostu wybierz liczbę obrazów, które chcesz obliczyć w poziomie i pionie, aby zapewnić płynność animacji – resztę zrobi za Ciebie program.


Animacje

Połączenie animacji obiektów i ruchu kamery pozwala na dokładne zbadanie całej sceny renderowanej przy pomocy Artlantis Studio.

Scenariusz

Obiekty, światła, heliodony, shadery, efekty atmosferyczne, postprocessing, przekroje - prawie wszystkie elementy sceny mogą być przedmiotem animacji. Tryb „Edit Path” pozwala na stworzenie ścieżki w widoku dwuwymiarowym, po której będzie się poruszać kamera, źródło światła lub wybrany obiekt.

iVisit 3D

iVisit 3D to innowacyjny, ale przy tym bardzo prosty sposób prezentowania panoram lub obiektów VR online lub na urządzeniach mobilnych. Narzędzie iVisit 3D wykorzystuje tylko nieruchome obrazy, a nie rzeczywiste modele 3D czy animacje, co sprawia, że obliczenia są bardzo szybkie. Rozwijany z myślą o architektach i projektantach, iVisit 3D pozwala użytkownikowi na podgląd i udostępnianie projektu poprzez nawigację pomiędzy różnymi punktami położenia kamery, wybór z palety miniatur lub bezpośrednio poprzez widoki iVisit 3D.

Obiekty VR iVisit 3D

Wykorzystanie narzędzia Heliodon pozwala na oszczędność czasu i uzyskanie realistycznego wyniku. Opcja ta pozwala na symulację oświetlenia słonecznego i światła nieba, automatycznie oblicza również rozproszenie promieniowania i kolorowe odbicia opierając się na podanej dacie, godzinie i szerokości geograficznej. W Artlantis znajdziesz także model „fizycznego nieba”, ze słońcem, księżycem, gwiazdami i różnorodnymi rodzajami chmur.

Galeria
Produkty z tej samej kategorii
Upgrade Artlantis 6 Render dla wersji v4/v5
1 353,00 zł z VAT
1 100,00 zł netto
Upgrade Artlantis 6 Render dla wersji v1/v2/v3
1 353,00 zł z VAT
1 100,00 zł netto
Artlantis 6 Render
2 583,00 zł z VAT
2 100,00 zł netto

© Sklep Graficzne.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
Oprogramowanie sklepu internetowego KQS.store